Blocksy Companion Pro - en to nl translation catalogue (546 entries)

en: Select value
nl: Selecteer waarde

en: Business or Agency
nl: Business of Agency

en: Product link:
nl: Productlink:

en: Price:
nl: Prijs:

en: Confirm Subscription
nl: Bevestig inschrijving

note: translators: %s User name.
en: Hi, %s!
nl: Hoi, %s!

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Unsubscribe
nl: Afmelden

en: Enter your email
nl: Voer je e-mailadres in

en: Customer
nl: Klant

en: Good news! The product you have been waiting for is now back in stock!
nl: Goed nieuws! Het product waar je op hebt gewacht is nu weer op voorraad!

en: A product you are waiting for is back in stock
nl: Een product waar je op wacht is weer op voorraad

en: This email is sent when a product is back in stock
nl: Deze e-mail wordt verzonden zodra een product weer op voorraad is

en: Waitlist - Back in Stock Notification
nl: Wachtlijst – Terug op voorraad-melding

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Is registered
nl: Is geregistreerd

en: %s ago
nl: %s geleden

en: View
nl: Bekijk

en: Delete
nl: Verwijder

en: Edit
nl: Wijzig

en: Edit this customer
nl: Wijzig deze klant

en: Guest
nl: Gast

en: Export Subscribers
nl: Exporteer abonnees

en: Search Products
nl: Zoek producten

en: You are already on the waitlist
nl: Je bent al ingeschreven voor de wachtlijst

en: Invalid email
nl: Ongeldige e-mailadres

en: Waitlist for %s
nl: Wachtlijst voor %s

en: Number of items per page
nl: Aantal items per pagina

en: Waitlists
nl: Wachtlijsten

en: No waitlist found
nl: Geen wachtlijst gevonden

en: Invalid request
nl: Ongeldig verzoek

en: Actions
nl: Acties

en: Message Color
nl: Kleur bericht

en: Message Font
nl: Lettertype bericht

en: Subscription Confirmation
nl: Bevestiging van inschrijving

en: Logged In Users Only
nl: Alleen ingelogde gebruikers

en: Automatically close the panel when a filter option is selected.
nl: Sluit het paneel automatisch wanneer een filteroptie is geselecteerd.

en: WooCommerce: Added to Cart
nl: WooCommerce: toegevoegd aan winkelwagen

en: Added to Cart: After suggested products
nl: Toegevoegd aan winkelwagen: Na aanbevolen producten

en: Added to Cart: Before suggested products
nl: Toegevoegd aan winkelwagen: Voor aanbevolen producten

en: Added to Cart: Before actions
nl: Toegevoegd aan winkelwagen: Voor acties

en: Added to Cart: Before product
nl: Toegevoegd aan winkelwagen: Voor product

en: Waitlist
nl: Wachtlijst

en: Allow your customers to sign up for a waitlist for products that are out of stock and get notified when they are back in stock.
nl: Laat uw klanten zich aanmelden voor een wachtlijst voor producten die niet op voorraad zijn. U ontvangt dan een melding wanneer ze weer op voorraad zijn.

en: Product Waitlist
nl: Productwachtlijst

en: Continue Shopping
nl: Verder winkelen

en: Shipping Cost
nl: Verzendkosten

en: Popup Backdrop
nl: Pop-up achtergrond

en: Popup Options
nl: Pop-up Opties

en: Recently Viewed Products
nl: Recent Bekeken Producten

en: Related Products
nl: Gerelateerde Producten

en: Suggested Products
nl: Aanbevolen producten

en: Tax Info
nl: Belastinginformatie

en: Shipping Info
nl: Verzendinfo

en: Continue Shopping Button
nl: Knop verder winkelen

en: Checkout Button
nl: Afrekenknop

en: Cart Button
nl: Winkelwagenknop

en: Description Length
nl: Lengte omschrijving

en: Product Page
nl: Productpagina

en: Trigger Popup On
nl: Pop-up activeren op

en: Added to Cart Popup
nl: Toegevoegd aan winkelwagen pop-up

en: Count
nl: Telling

en: Advanced Search
nl: Geavanceerd zoeken

en: Select category
nl: Selecteer categorie

en: Choose Pattern
nl: Kies patroon

en: Only
nl: Alleen

en: Grid view
nl: Roosterweergave

en: List view
nl: Lijstweergave

en: Dynamic Price
nl: Dynamische prijs

en: Dynamic Comments
nl: Dynamische reacties

en: Dynamic Title
nl: Dynamische titel

en: Post Date
nl: Publicatiedatum

en: Search for field
nl: Zoeken naar veld

en: Content Source
nl: Bron content

en: Image size
nl: Formaat afbeelding

en: Zoom Out
nl: Zoom uit

en: Zoom In
nl: Zoom in

en: Original
nl: Origineel

en: Image Settings
nl: Instellingen afbeelding

en: Select the size of the source image.
nl: Selecteer het formaat van de bronafbeelding.

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Scale
nl: Schaal

en: Height
nl: Hoogte

en: Width
nl: Breedte

en: About Me Controls
nl: Over mij

en: Select a starter site
nl: Kies een startwebsite

en: Export Site
nl: Exporteer site

en: All Builders
nl: Alle builders

en: All Plans
nl: Alle abonnementen

en: Show Search Box
nl: Toon zoekvak

en: Filter Settings
nl: Filterinstellingen

en: Please select a valid taxonomy.
nl: Selecteer een geldige taxonomie.

en: Show Prices
nl: Toon prijzen

en: Show Tooltip
nl: Toon tooltip

en: Filter by Price
nl: Filter op prijs

en: Filter by Price Controls
nl: Filter op prijscontroles

en: Date
nl: Datum

en: Attribute 2
nl: Attribuut 2

en: Attribute 1
nl: Attribuut 1

en: Category 2
nl: Categorie 2

en: Category 1
nl: Categorie 1

en: Display the currently active filters.
nl: Toon actieve filters.

en: Hide Video Links
nl: Verberg videolinks

en: Hide Documentation Links
nl: Verberg documentatielinks

en: API Version
nl: API-versie

en: Regenerate
nl: Herstel

en: Expand
nl: Uitbreiden

en: Collapse
nl: Samenvouwen

en: Please wait until the lookup table is generated.
nl: Wacht tot de zoektabel is gegenereerd.

en: Hide Missing Language
nl: Verberg ontbrekende taal

en: Item Visibility
nl: Zichtbaarheid item

en: here
nl: hier

en: Tooltip Image
nl: Afbeelding tooltip

en: Tooltip Text
nl: Tekst tooltip

en: Color 2
nl: Kleur 2

en: Color 1
nl: Kleur 1

en: Colors
nl: Kleuren

en: Dual Color
nl: Tweekleurig

en: One Color
nl: Eén kleur

en: Color Mode
nl: Kleurmodus

en: Generate a shareable single product page URL with pre-selected variation attributes.
nl: Genereer een deelbare URL voor een enkele productpagina met vooraf geselecteerde varianteigenschappen.

en: Prev/Next Arrow
nl: Vorige/volgende pijl

en: Additional User Info
nl: Extra gebruikersinformatie

en: Action Link
nl: Actielink

en: %s Avatar
nl: %s avatar

en: Video Size
nl: Formaat video

en: Select Category
nl: Selecteer categorie

en: Open in new tab
nl: Open in nieuw tabblad

en: Link to author page
nl: Link naar auteurspagina

en: Link to post
nl: Link naar bericht

en: Last Name
nl: Achternaam

en: First Name
nl: Voornaam

en: Display Name
nl: Weergavenaam

en: Nickname
nl: Nicename

en: Author Field
nl: Auteursveld

en: Multiple comments
nl: Meerdere opmerkingen

en: One comment
nl: Eén opmerking

en: No comments
nl: Geen opmerkingen

en: Contact Information
nl: Contactgegevens

en: View Profile
nl: Bekijk profiel

en: Official
nl: Officieel

en: Social Channels
nl: Sociale kanalen

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: User
nl: Gebruiker

en: No demo to install
nl: Geen demo om te installeren

en: No pages to assign.
nl: Geen pagina's toe te wijzen.

en: No demo data found.
nl: Geen demodata gevonden.

en: Underline
nl: Onderstreep

en: Add Conditions
nl: Voeg voorwaarden toe

en: Display if query string is present in URL
nl: Toon als querystring aanwezig is in URL

en: Display if cookie is present
nl: Toon als cookie zichtbaar is

en: Display based on referer domain
nl: Weergave gebaseerd op verwijzingsdomein

en: Select sub field
nl: Selecteer subveld

en: Only weekdays
nl: Alleen werkdagen

en: Only weekends
nl: Alleen in het weekend

en: Every day
nl: Elke dag

en: Sun
nl: Zo

en: Sat
nl: Za

en: Fri
nl: Vr

en: Thu
nl: Do

en: Wed
nl: Wo

en: Tue
nl: Di

en: Mon
nl: Ma

en: Sunday
nl: Zondag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Monday
nl: Maandag

en: Select product
nl: Selecteer product

en: Advanced Mode
nl: Geavanceerde modus

en: Video Tutorial
nl: Videohandleiding

en: Manage
nl: Beheer

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Upgrade to the agency plan and get instant access to this starter site and many other features.
nl: Upgrade naar het Agency-abonnement voor directe toegang tot deze starterssite en andere functies.

en: This is a Pro starter site
nl: Dit is een Pro-starterssite

en: Upgrade to any pro plan and get instant access to this and many other feature.
nl: Upgrade naar een Pro-abonnement voor directe toegang tot deze en vele andere functies.

en: This is a Pro feature
nl: Dit is een Pro-functie

en: Compare Plans
nl: Vergelijk abbonnementen

en: Free
nl: Gratis

en: This is a Pro extension
nl: Dit is een Pro- extensie

en: Install and activate the Blocksy theme
nl: Installeer en activeer het Blocksy-thema

en: Action Required - Install Blocksy Theme
nl: Actie vereist — Installeer Blocksy-thema

en: Video Options
nl: Video-opties

en: Maintenance Template
nl: Onderhoudstemplate

en: Shop Filters
nl: Winkelfilters

en: Show or hide reset filter button.
nl: Toon of verberg de reset filterknop.

en: Show Reset Button
nl: Toon resetknop

en: Show Label
nl: Toon label

en: Show Image Frame
nl: Toon afbeeldingsframe

en: Show Hierarchy
nl: Toon hiërarchie

en: Select attribute
nl: Selecteer attribute

en: Allow selecting multiple items in a filter.
nl: Het selecteren van meerdere items in een filter toestaan.

en: Multiple Selections
nl: Meerdere selecties

en: List
nl: Lijst

en: Display Type
nl: Type weergave

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Filter By
nl: Filter op

en: Order Details
nl: Bestelgegevens

en: Order Overview
nl: Besteloverzicht

en: Customer Details
nl: Klantgegevens

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Total
nl: Totaal

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Free shipping
nl: Gratis bezorging

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Shipping address
nl: Verzendadres

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Please select a valid attribute.
nl: Selecteer een geldig kenmerk.

en: Button Text Color
nl: Kleur knoptekst

en: Short Name
nl: Korte naam

en: Color
nl: Kleur

en: Reset Filter
nl: Reset filter

en: Reset Filters
nl: Reset filters

en: Active Filters Label
nl: Label actieve filters

en: Active Filters
nl: Actieve filters

en: In Stock
nl: Op voorraad

en: Filter Visibility
nl: Zichtbaarheid filter

en: Taxonomy Filter
nl: Taxonomie filter

en: Browse products
nl: Bekijk producten

en: This option will allow you to add a speciffic product variation to wishlist.
nl: Met deze mogelijkheid voeg je een specifieke productvariatie toe aan de verlanglijst.

en: Wishlist Button
nl: Verlanglijst knop

en: Out of Stock
nl: Niet op voorraad

en: Side Panel
nl: Zijpaneel

en: Success Message
nl: Succesbericht

en: Default Message
nl: Standaardbericht

en: Congratulations! You got free shipping 🎉
nl: Gratis bezorgd!

en: Product Page Button
nl: Product Pagina Knop

en: Product Navigation
nl: Productnavigatie

en: Hurry up! This sale ends in
nl: Wees er snel bij! Deze aanbieding eindigt in

en: Hours
nl: Uren

en: Days
nl: Dagen

en: Compare Button
nl: Vergelijkknop

en: Product Image
nl: Productafbeelding

en: About %s
nl: Over %s

en: About Brands
nl: Over Merken

en: Quantity Auto Update
nl: Hoeveelheid automatisch bijwerken

en: Display an average score for all reviews.
nl: Toon een gemiddelde van alle reviews.

en: Most Relevant
nl: Meest relevant

en: Newest First
nl: Nieuwste eerst

en: Oldest First
nl: Oudste eerst

en: Review Title
nl: Titel van je beoordeling

en: %s%% of customers recommend this product.
nl: %s%% klanten beveelt dit product aan.

en: Log Out
nl: Log uit

en: Edit Profile
nl: Wijzig profiel

en: Wishlist Badge Color
nl: Verlanglijst Badge Kleur

en: Demo List
nl: Demolijst

en: Advanced Reviews
nl: Uitgebreide reviews

en: Categorise products by brands and show their logo in archive or single page so users could discover more about their makers.
nl: Categoriseer producten via merken en toon hun logo in archief- of enkele pagina zodat gebruikers meer te weten kunnen komen over de fabrikanten.

en: A set of features that lets you create easily your dream products wishlists and share them with friends and family.
nl: Een set kenmerken die je gemakkelijk je verlanglijst met droomproducten laat samenstellen en delen met vrienden en familie.

en: Adds the “add to cart” actions to the product page as a floating bar if the product summary has disappeared from view.
nl: Voegt de acties “Toevoegen aan winkelwagen” toe aan de productpagina als een zwevende balk als het productoverzicht uit beeld is verdwenen.

en: Filter Source
nl: Filter Bron

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
nl: Je ontvangt een e-mail met een link om een nieuw wachtwoord in te stellen.

en: Hide WooCommerce Hooks
nl: Verberg WooCommerce-hooks

en: Hide Theme Hooks
nl: Verberg thema-hooks

en: Hide Hooks
nl: Verberg hooks

en: Profile
nl: Profiel

en: %s Custom Fonts
nl: %s Aangepaste lettertypen

en: %s Local Google Fonts
nl: %s Lokale Google Fonts

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Close Button Type
nl: Sluit type knop

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
nl: Account aangemaakt! Er is een wachtwoord naar je e-mailadres gestuurd. Bezoek de %1$sinlogpagina%2$s.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
nl: Je account is succesvol aangemaakt. De inloggegevens zijn naar je e-mailadres verzonden. Bezoek de %1$sloginpagina%2$s.

en: Free Extensions
nl: Gratis extensies

en: Import content
nl: Importeer inhoud

en: Import widgets
nl: Importeer widgets

en: Import options
nl: Importeer opties

en: Final touches
nl: Laatste details

en: Child theme
nl: Sub-thema

en: comments
nl: reacties

en: posts
nl: berichten

en: images
nl: afbeeldingen

en: terms
nl: termen

en: users
nl: gebruikers

en: resetting widgets
nl: widgets opnieuw instellen

en: removing default WordPress pages
nl: standaard WordPress-pagina's verwijderen

en: Next
nl: Volgende

en: Install
nl: Installeer

en: Back
nl: Terug

en: Installing
nl: Aan het installeren

en: Add one or more conditions to display the transparent header.
nl: Voeg een of meer voorwaarden toe om de transparante header weer te geven.

en: Select page
nl: Selecteer pagina

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Include
nl: Opnemen

en: Select taxonomy
nl: Selecteer taxonomie

en: Upgrade Now
nl: Upgrade nu

en: Remove header
nl: Verwijder header

en: Add one or more conditions in order to display your header.
nl: Voeg een of meer voorwaarden toe om je header weer te geven.

en: Save Conditions
nl: Bewaar voorwaarden

en: Heads up!
nl: Let op!

en: Yes, continue
nl: Ja — ga verder

en: Global Header
nl: Globale header

en: Edit Conditions
nl: Wijzig voorwaarden

en: Confirm
nl: Bevestig

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Remove Footer
nl: Verwijder footer

en: Remove footer
nl: Verwijder footer

en: Footer name
nl: Footernaam

en: Remove Item
nl: Verwijder item

en: Clone Item
nl: Kloon item

en: Please note that the white label extension will be hidden if this option is enabled. In order to bring it back you have to hit the SHIFT key and click on the dashboard logo.
nl: Als deze optie is ingeschakeld, wordt de White Label-extensie verborgen. Om het terug te brengen houd je de SHIFT-toets ingedrukt en klik je op het dashboardlogo.

en: Hide White Label Extension
nl: Verberg White Label-extensie

en: Hide Account Menu Item
nl: Verberg account menu-item

en: Theme Description
nl: Themabeschrijving

en: Theme Name
nl: Themanaam

en: Theme Details
nl: Themadetails

en: Agency URL
nl: URL bureau

en: Agency Name
nl: Naam bureau

en: Agency Details
nl: Details bureau

en: %s - Sidebar Display Conditions
nl: %s - Voorwaarden voor zijbalkweergave

en: Product Reviews Settings
nl: Instellingen productreviews

en: Save Settings
nl: Bewaar instellingen

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Select list...
nl: Selecteer lijst...

en: Invalid API Key...
nl: Ongeldige API-sleutel...

en: Dropdown Options
nl: Dropdown-opties

en: Hide Current Language
nl: Verberg actieve taal

en: Margin
nl: Marge

en: Auto Hide
nl: Automatisch verbergen

en: Remove Product
nl: Verwijder product

en: Add to cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: The page you select here will display the wish list for your logged out users.
nl: De pagina die je hier selecteert, toont het verlanglijstje voor uitgelogde gebruikers.

en: Wishlist Page
nl: Pagina verlanglijstje

en: All Users
nl: Alle gebruikers

en: Show Wishlist Page To
nl: Toon Verlanglijst Pagina Om

en: Select a page
nl: Selecteer een pagina

en: Add to wishlist
nl: Toevoegen aan verlanglijstje

en: All
nl: Alles

en: %s %s Color
nl: %s %s Kleur

en: %s %s Font
nl: %s %s Lettertype

en: %s Field
nl: %s Veld

en: Default State
nl: Standaard

en: My Account
nl: Mijn account

en: Select menu...
nl: Selecteer menu...

en: Select Menu
nl: Selecteer menu

en: Custom Link
nl: Aangepaste link

en: Profile Page
nl: Profielpagina

en: You can configure social URLs in %s.
nl: Je kan social-URL's configureren in %s.

en: Social Icons
nl: Social pictogrammen

en: Author Avatar
nl: Avatar van auteur

en: % comments
nl: % reacties

en: Order by
nl: Sorteer op

en: Most commented
nl: Meeste reacties

en: Outline
nl: Omlijning

en: Solid
nl: Doorlopend

en: Square
nl: Vierkant

en: Rounded
nl: Afgerond

en: Icons Shape Type
nl: Vormtype pictogrammen

en: Large
nl: Groot

en: Small
nl: Klein

en: Website:
nl: Site:

en: Email:
nl: E-mail:

en: Open link in new tab
nl: Open link in nieuw tabblad

en: Change Image
nl: Wijzig afbeelding

en: Select Image
nl: Selecteer afbeelding

en: Upload Image
nl: Upload afbeelding

en: Image
nl: Afbeelding

en: About me
nl: Over mij

en: About Me
nl: Over mij

en: WooCommerce Account
nl: WooCommerce-account

en: Account dashboard
nl: Accountdashboard

en: Cart is empty
nl: Je winkelwagentje is leeg.

en: Go to product page
nl: Ga naar de productpagina

en: Position
nl: Positie

en: Floating Cart
nl: Zwevend winkelwagen

en: Available Filters
nl: Beschikbare filters

en: Make the shopping experience better for your visitors! Add features such as Product Quick View, Wishlist functionality and a Floating Add to Cart button. Customize the single product gallery/slider and the layout.
nl: Verbeter je winkelervaring met snelle weergave van producten, verlanglijstjes en een zwevende winkelwagentje. Wijzig daarnaast de productgalerij of lay-out.

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Cart Badge Color
nl: Kleur winkelwagenbadge

en: Hide
nl: Verberg

en: Wishlist
nl: Verlanglijst

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Icon Color
nl: Kleur icoon

en: Default Width
nl: Standaard breedte

en: Create beautiful personalised menus that set your website apart from the others. Add icons and badges to your entries and even add Content Blocks inside your dropdowns.
nl: Maak aangepaste menu’s die je website laten opvallen. Voeg pictogrammen, badges en Content Blocks toe aan je dropdowns voor een unieke uitstraling.

en: Serve your chosen Google Fonts from your own web server. This will increase the loading speed and makes sure your website complies with the privacy regulations.
nl: Host je gekozen Google Fonts zelf op je webserver. Dit versnelt het laden van je website en zorgt voor naleving van de privacyregels.

en: Upload an unlimited number of custom fonts or variable fonts and use them throughout Blocksy and your favorite page builder.
nl: Upload onbeperkt aangepaste of variabele lettertypen en gebruik ze in Blocksy en je favoriete pagebuilder.

en: Register
nl: Registreer

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Get New Password
nl: Vraag nieuw wachtwoord aan

en: Username or Email Address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Log In
nl: Log in

en: Forgot Password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Remember Me
nl: Herinner mij

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Specs
nl: Specificaties

en: Boxed
nl: Omkaderd

en: Container Style
nl: Containerstijl

en: You can add here some arbitrary HTML code.
nl: Hier kun je arbitraire HTML-code toevoegen.

en: Text
nl: Tekst

en: Newsletter
nl: Nieuwsbrief

en: Right
nl: Rechts

en: Left
nl: Links

en: Icon Position
nl: Positie pictogram

en: Icons Size
nl: Pictogramgrootte

en: Icon
nl: Icoon

en: Header Menu 3
nl: Headermenu 3

en: Footer Menu 2
nl: Footermenu 2

en: Footer Menu 1
nl: Footermenu 1

en: Nothing found in Trash
nl: Niets gevonden in prullenbak

en: Nothing found
nl: Niets gevonden

en: Search Content Blocks
nl: Zoek content blocks

en: View Content Block
nl: Bekijk content block

en: New Content Block
nl: Nieuw content block

en: Edit Content Block
nl: Wijzig content block

en: Add New Content Block
nl: Voeg nieuw content block toe

en: Add New
nl: Voeg nieuwe toe

en: Content Block
nl: Content block

en: Content Blocks
nl: Content blocks

en: Up
nl: Omhoog

en: Down
nl: Omlaag

en: None
nl: Geen

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Location/Trigger
nl: Locatie/trigger

en: Display Conditions
nl: Voorwaarden voor weergave

en: Enable on
nl: Schakel in op

en: Fade
nl: Vervaag

en: Back to login
nl: Terug naar inloggen

en: Sign Up
nl: Registreren

en: Login
nl: Inloggen

en: Last Month
nl: Vorige maand

en: Last 7 Days
nl: Laatste 7 dagen

en: Last 24 Hours
nl: Laatste 24 uur

en: Custom Query
nl: Aangepaste zoekopdracht

en: Taxonomies
nl: Taxonomieën

en: Source
nl: Bron

en: Trending now
nl: Trending nu

en: Module Title
nl: Moduletitel

en: All taxonomies
nl: Alle taxonomieën

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: All categories
nl: Alle categorieën

en: Products
nl: Producten

en: Highlight your most popular posts or products based on the number of comments or reviews they have gotten in the specified period of time.
nl: Laat je populairste berichten of producten zien op basis van het aantal reacties of reviews in een opgegeven periode.

en: Trending Posts
nl: Populaire berichten

en: Cons
nl: Nadelen

en: Pros
nl: Voordelen

en: Short Description
nl: Korte beschrijving

en: Read More
nl: Lees verder

en: Affiliate Link
nl: Affiliate-link

en: Buy Now
nl: Koop nu

en: Affiliate Button Label
nl: Label affiliate-knop

en: Gallery
nl: Galerij

en: Product Brand
nl: Merk product

en: Product SKU
nl: Product-SKU

en: Product Price
nl: Productprijs

en: More info about review entity and how to choose the right one can be found %shere%s.
nl: Meer info over review-entiteiten en hoe je de juiste kiest, vind je %shier%s.

en: Organization
nl: Organisatie

en: Music Recording
nl: Muziekopname

en: Music Playlist
nl: Muziek-afspeellijst

en: Movie
nl: Film

en: Media Object
nl: Media-object

en: Local Business
nl: Lokaal bedrijf

en: Episode
nl: Aflevering

en: Book
nl: Boek

en: Review Entity
nl: Review-entiteit

en: Rating
nl: Beoordeling

note: translators: %s is the theme name.
en: %s Settings
nl: %s instellingen

en: Add New Category
nl: Voeg nieuwe categorie toe

en: Update Category
nl: Werk categorie bij

en: Edit Category
nl: Wijzig categorie

en: Parent Category:
nl: Hoofdcategorie:

en: Parent Category
nl: Hoofdcategorie

en: All Categories
nl: Alle categorieën

en: Search Category
nl: Zoek categorie

en: Category
nl: Categorie

en: Categories
nl: Categorieën

en: Not found in Trash
nl: Niet gevonden in prullenbak

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Update Product Review
nl: Werk productbeoordelingen bij

en: All Reviews
nl: Alle reviews

en: Product Review
nl: Productreview

en: Inactive
nl: Inactief

en: Active
nl: Actief

en: Star Rating Color
nl: Kleur ster

en: Buy Now Button
nl: Koop nu-knop

en: Product Reviews
nl: Productreviews

en: Email
nl: E-mailadres

en: Name
nl: Naam

en: Description Color
nl: Kleur beschrijving

en: Title Color
nl: Kleur titel

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Subscribe
nl: Meld je aan

en: Button Label
nl: Label knop

en: Your email
nl: Jouw e-mail

en: Mail Label
nl: Label mail

en: Your name
nl: Jouw naam

en: Name Label
nl: Naam label

en: Name Field
nl: Naam veld

en: List ID
nl: Lijst ID

en: Custom
nl: Aangepast

en: Default
nl: Standaard

en: Description
nl: Beschrijving

en: Newsletter Updates
nl: Updates nieuwsbrief

en: Title
nl: Titel

en: Subscribe Form
nl: Inschrijfformulier

en: I accept the %sPrivacy Policy%s
nl: Ik accepteer het %sprivacybeleid%s

en: This text will appear under each comment form and subscribe form.
nl: Deze tekst verschijnt onder elk reactie- en aanmeldformulier.

en: I accept the %sPrivacy Policy%s*
nl: Ik accepteer het %sprivacybeleid%s*

en: Maximum Width
nl: Maximale breedte

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Button Color
nl: Kleur knop

en: Font Color
nl: Kleur lettertype

en: Design
nl: Ontwerp

en: Accept
nl: Accepteer

en: Button Text
nl: Knoptekst

en: We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
nl: We gebruiken cookies om je de beste ervaring op onze website te geven.

en: Forever
nl: Voor altijd

en: One year
nl: Een jaar

en: Six months
nl: Zes maanden

en: Three months
nl: Drie maanden

en: One month
nl: Eén maand

en: One week
nl: Eén week

en: One day
nl: Eén dag

en: One hour
nl: Eén uur

en: Cookie period
nl: Bewaartijd cookie

en: General
nl: Algemeen

en: Twitter Username
nl: Twitter-gebruikersnaam

en: Enable the OpenGraph rich meta data features for your website.
nl: Schakel de OpenGraph rich metadata-functies in voor je website.

en: OpenGraph Meta Data
nl: OpenGraph metadata

en: File
nl: Bestand

en: Language
nl: Taal

en: Other
nl: Overig

en: Front Page
nl: Voorpagina

en: Search
nl: Zoek

en: Specific
nl: Specifiek

en: Single Page
nl: Enkele pagina

en: Pages
nl: Pagina's

en: Post Tags
nl: Tags bericht

en: Post Categories
nl: Categorieën bericht

en: Single Post
nl: Enkele bericht

en: Posts
nl: Berichten

en: Basic
nl: Basis

en: Entire Website
nl: Gehele website

en: %s %s Taxonomy
nl: %s %s Taxonomie

en: %s Archive
nl: %s Archief

en: Register For This Site
nl: Meld je aan voor deze site

en: Registration Form
nl: Registratieformulier

en: Check your email
nl: Check je e-mail

en: Local Google Fonts
nl: Locale Google Fonts

en: Custom Fonts
nl: Eigen fonts

note: translators: %s: WordPress version
en: Blocksy requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
nl: Blocksy vereist WordPress versie %s+. Aangezien je een oudere versie gebruikt, is de plugin momenteel NIET ACTIEF.
